Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Bayside Sports Complex

Tennis Venue

Schedule
Event Heat Date Time Comment
Men's Team Event Round of 16 Sun 07 Jul 09:00 Isle of Wight vs Cayman Islands
Men's Team Event Round of 16 Sun 07 Jul 09:00 Faroe Islands vs Gotland
Men's Team Event Round of 16 Sun 07 Jul 09:00 Guernsey vs Ynys Môn
Men's Team Event Quarter-Finals Sun 07 Jul 13:30 Gotland vs Menorca
Men's Team Event Quarter-Finals Sun 07 Jul 13:30 Jersey vs Isle of Wight
Men's Team Event Quarter-Finals Sun 07 Jul 13:30 Guernsey vs Bermuda
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 09:00 Pætur Dahl vs Callum Theaker
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 09:00 Isak Bolin vs Björn Carlnäs
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 09:00 Zacharias Forsström vs Daniel Reid
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 10:30 Otto Byman vs Benjamin Ferbrache
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 10:30 Pieter Robinson vs Peter Reynolds
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 10:30 Christopher Freeman vs Daniel Jurado
Women's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 12:00 Joanna Dyer vs Ilona Groark
Women's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 12:00 Lauren Smeed vs Pauline Friman
Women's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 12:00 Gemma Pons-Pons vs Natalie Le Cras
Women's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 13:30 Lauren Fullerton vs Francesca Blest
Women's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 13:30 Ewa Bielanowicz vs Lauren Barker
Women's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 13:30 Willow Wilkinson vs Catherine Nordlund
Men's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 15:00 James Buxton vs Sion Myers
Women's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 15:00 Katie Harris vs Jade Wilkinson
Women's Singles Round of 32 Mon 08 Jul 15:00 Melliz Petkova-Mustafa vs Elena Snidal
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 16:30 David Thomas vs Jake Booker
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 16:30 James Finnigan vs Alec Arho-Havrén
Men's Singles Round of 64 Mon 08 Jul 16:30 Jón Brekku vs Robert Comber
Men's Singles Round of 32 Tue 09 Jul 09:00 Callum Theaker vs Michael Watkins
Men's Singles Round of 32 Tue 09 Jul 09:00 Björn Carlnäs vs David Riera-Pons
Men's Singles Round of 32 Tue 09 Jul 09:00 Pieter Robinson vs Gavin Manders
Men's Singles Round of 32 Tue 09 Jul 10:30 Christopher Freeman vs Samuel Butler
Men's Singles Round of 32 Tue 09 Jul 10:30 Daniel Engström vs Oscar Mesquida-Berg
Men's Singles Round of 32 Tue 09 Jul 10:30 Jack Hodges vs Marc Chinn
Women's Singles Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Lauren Fullerton vs Antonija Sokic
Women's Singles Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Ewa Bielanowicz vs Tsvetelina Havrén
Women's Singles Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Catherine Nordlund vs Natasha Forrest
Men's Singles Round of 16 Tue 09 Jul 13:30 Sion Myers vs Gavin Manders
Men's Doubles Round of 32 Tue 09 Jul 13:30 Bailey M - Reynolds P vs Gaard A - Merin P
Men's Singles Round of 16 Tue 09 Jul 15:00 Michael Watkins vs David Riera-Pons
Men's Singles Round of 16 Tue 09 Jul 15:00 Samuel Butler vs Jack Hodges
Men's Doubles Round of 32 Tue 09 Jul 15:00 Booker J - Reid D vs Buxton J - Comber R
Women's Doubles Round of 16 Tue 09 Jul 16:30 Groark I - Wilkinson J vs Catchot-Sintes C - Pons-Pons G
Women's Doubles Round of 16 Tue 09 Jul 16:30 Fullerton L - Wilkinson W vs Harris K - Snidal H
Women's Doubles Round of 16 Tue 09 Jul 18:00 Blest F - Coombes M vs Barker L - Smeed L
Mixed Doubles Round of 16 Tue 09 Jul 18:00 Drewry S - Snidal E vs Bolin I - Nordlund C
Mixed Doubles Round of 16 Tue 09 Jul 18:00 Ferbrache B - Dyer J vs Carlnäs B - Petkova-Mustafa M
Women's Singles Plate Round of 32 Wed 10 Jul 09:00 Willow Wilkinson vs Melanie McLeod
Men's Doubles Round of 16 Wed 10 Jul 09:00 Matthews R - Wilmott-Stanton H vs Finnigan J - Redmond S
Men's Doubles Round of 16 Wed 10 Jul 09:00 Myers S - Parry D vs Brekku J - Dahl P
Women's Singles Plate Round of 32 Wed 10 Jul 10:30 Alise Žagare vs Lauren Barker
Women's Singles Plate Round of 32 Wed 10 Jul 10:30 Eva Hurst vs Francesca Blest
Women's Singles Plate Round of 32 Wed 10 Jul 10:30 Lauren Smeed vs Ilona Groark
Men's Doubles Round of 16 Wed 10 Jul 12:00 Robinson P - Turner T vs Devallius F - Engström D
Men's Doubles Round of 16 Wed 10 Jul 12:00 Casciaro D - Taylor J vs Albertí-Fuster M - Riera-Pons D
Men's Doubles Round of 16 Wed 10 Jul 12:00 Buxton J - Comber R vs Manders G - Thomas D
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 13:30 Sean Drewry vs Benjamin Ferbrache
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 13:30 Daniel Reid vs Scott Redmond
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 13:30 David Parry vs Pætur Dahl
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 15:00 Pieter Robinson vs Jón Brekku
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 15:00 Marc Chinn vs Dylan Casciaro
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 15:00 Harry Wilmott-Stanton vs Daniel Jurado
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 16:30 Regan Matthews vs Isak Bolin
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 16:30 Pablo Merin vs Rasmus Bäckström
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 16:30 Christopher Freeman vs Annfinn Gaard
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 18:00 Björn Carlnäs vs Peter Reynolds
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 18:00 James Buxton vs Zacharias Forsström
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 Wed 10 Jul 18:00 Martyn Bailey vs Jake Booker
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 Thu 11 Jul 09:00 David Thomas vs Pablo Merin
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 Thu 11 Jul 09:00 Benjamin Ferbrache vs Daniel Jurado
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 Thu 11 Jul 09:00 Zacharias Forsström vs Pieter Robinson
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 Thu 11 Jul 10:30 Daniel Reid vs Regan Matthews
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 Thu 11 Jul 10:30 David Parry vs Robert Comber
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 Thu 11 Jul 10:30 Callum Theaker vs Peter Reynolds
Women's Singles Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Lauren Fullerton vs Katie Harris
Women's Singles Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Catherine Nordlund vs Elena Snidal
Women's Singles Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Ilona Groark vs Gemma Pons-Pons
Men's Singles Junior-Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 13:30 Pablo Merin vs Benjamin Ferbrache
Men's Singles Junior-Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 13:30 Regan Matthews vs David Parry
Women's Singles Plate Round of 16 Thu 11 Jul 13:30 Francesca Blest vs Ewa Bielanowicz
Men's Singles Junior-Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 15:00 Callum Theaker vs Zacharias Forsström
Mixed Doubles Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 15:00 Freeman C - Le Cras N vs Bolin I - Nordlund C
Women's Singles Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 16:30 Coombes (IOW) v J.Wilkinson (CAY)
Women's Singles Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 16:30 Lauren Fullerton vs Ewa Bielanowicz
Women's Singles Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 16:30 Elena Snidal vs Gemma Pons-Pons
Men's Doubles Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 18:00 Forsström L - Forsström Z vs Matthews R - Wilmott-Stanton H
Men's Doubles Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 18:00 Bailey M - Reynolds P vs Booker J - Reid D
Tennis