Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Schedule

Daily Schedules
Sport Schedules
Event Schedules
Venue Schedules
Other Information

Schedule For: Women's Beach Volleyball

Heat Date Time Comment
Group Stage Sun 07 Jul 09:45 Järvalt J - Vabar A vs Sjöblom T - Mangs M
Group Stage Sun 07 Jul 10:30 Harrison M - Powery I vs Calhoun M - Rae E
Group Stage Sun 07 Jul 11:15 Severa M - Bravo V vs Gull G - Prangel P
Group Stage Sun 07 Jul 12:00 Uddin S - Wahlén S vs Andersen A - Hestnes T
Group Stage Sun 07 Jul 17:00 Lindfield J - Nicolle G vs Wahlén T - Edmunsson A
Group Stage Sun 07 Jul 17:45 Wolfenden J - Gandolfi S vs Lindqvist A - Carlson J
Group Stage Sun 07 Jul 18:30 Thomas D - Sokic K vs Lacoursiere A - Settle A
Group Stage Sun 07 Jul 19:15 Zivkovic E - Olivero C vs Järvalt J - Vabar A
Group Stage Sun 07 Jul 20:00 Zablocka K - Gawlicka I vs Labrador E - Calin C
Group Stage Mon 08 Jul 09:45 Sjöblom T - Mangs M vs Lindfield J - Nicolle G
Group Stage Mon 08 Jul 10:30 Zablocka K - Gawlicka I vs Calhoun M - Rae E
Group Stage Mon 08 Jul 11:15 Severa M - Bravo V vs Lacoursiere A - Settle A
Group Stage Mon 08 Jul 12:00 Uddin S - Wahlén S vs Lindqvist A - Carlson J
Group Stage Mon 08 Jul 17:00 Wolfenden J - Gandolfi S vs Andersen A - Hestnes T
Group Stage Mon 08 Jul 17:45 Zivkovic E - Olivero C vs Wahlén T - Edmunsson A
Group Stage Mon 08 Jul 18:30 Thomas D - Sokic K vs Gull G - Prangel P
Group Stage Mon 08 Jul 19:15 Harrison M - Powery I vs Labrador E - Calin C
Group Stage Mon 08 Jul 20:00 Järvalt J - Vabar A vs Lindfield J - Nicolle G
Group Stage Tue 09 Jul 09:45 Sjöblom T - Mangs M vs Wahlén T - Edmunsson A
Group Stage Tue 09 Jul 10:30 Harrison M - Powery I vs Zablocka K - Gawlicka I
Group Stage Tue 09 Jul 11:15 Lacoursiere A - Settle A vs Gull G - Prangel P
Group Stage Tue 09 Jul 12:00 Lindqvist A - Carlson J vs Andersen A - Hestnes T
Group Stage Tue 09 Jul 17:00 Uddin S - Wahlén S vs Wolfenden J - Gandolfi S
Group Stage Tue 09 Jul 17:45 Järvalt J - Vabar A vs Wahlén T - Edmunsson A
Group Stage Tue 09 Jul 18:30 Severa M - Bravo V vs Thomas D - Sokic K
Group Stage Tue 09 Jul 19:15 Zivkovic E - Olivero C vs Lindfield J - Nicolle G
Group Stage Tue 09 Jul 20:00 Labrador E - Calin C vs Calhoun M - Rae E
Group Stage Wed 10 Jul 11:15 Sjöblom T - Mangs M vs Zivkovic E - Olivero C
Quarter Finals Wed 10 Jul 17:00 Quarter Final 1 - Severa M - Bravo V vs Zablocka K - Gawlicka I
Quarter Finals Wed 10 Jul 18:00 Quarter Final 2 - Harrison M - Powery I vs Uddin S - Wahlén S
Quarter Finals Wed 10 Jul 19:00 Quarter Final 3 - Järvalt J - Vabar A vs Gull G - Prangel P
Quarter Finals Wed 10 Jul 20:00 Quarter Final 4 - Wolfenden J - Gandolfi S vs Sjöblom T - Mangs M
Semi Finals Thu 11 Jul 09:00 Semi Final 1 - Severa M - Bravo V vs Wolfenden J - Gandolfi S
Semi Finals Thu 11 Jul 10:00 Semi Final 2 - Uddin S - Wahlén S vs Gull G - Prangel P
Medal Matches Thu 11 Jul 17:00 Bronze Medal Match - Wolfenden J - Gandolfi S vs Gull G - Prangel P
Medal Matches Thu 11 Jul 19:00 Gold Medal Match - Severa M - Bravo V vs Uddin S - Wahlén S
Medal Matches Thu 11 Jul 21:10 Medal Ceremony