Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Schedule


Schedule For: Team Event

Heat Date Time Comment
Group Stage Sun 07 Jul 09:30 Faroe Islands vs Shetland Islands
Group Stage Sun 07 Jul 09:30 Guernsey vs Bermuda
Group Stage Sun 07 Jul 09:30 Menorca vs Åland
Group Stage Sun 07 Jul 09:30 Jersey vs Orkney
Group Stage Sun 07 Jul 09:30 Greenland vs Falkland Islands
Group Stage Sun 07 Jul 09:30 Isle of Man vs Isle of Wight
Group Stage Sun 07 Jul 12:30 Gotland vs Western Isles
Group Stage Sun 07 Jul 12:30 Jersey vs Falkland Islands
Group Stage Sun 07 Jul 12:30 Guernsey vs Åland
Group Stage Sun 07 Jul 12:30 Menorca vs Bermuda
Group Stage Sun 07 Jul 12:30 Gibraltar vs Ynys Môn
Group Stage Sun 07 Jul 13:30 Greenland vs Orkney
Group Stage Sun 07 Jul 15:30 Orkney vs Falkland Islands
Group Stage Sun 07 Jul 15:30 Bermuda vs Åland
Group Stage Sun 07 Jul 15:30 Isle of Man vs Western Isles
Group Stage Sun 07 Jul 15:30 Gotland vs Isle of Wight
Group Stage Sun 07 Jul 15:30 Faroe Islands vs Ynys Môn
Group Stage Sun 07 Jul 15:30 Gibraltar vs Shetland Islands
Group Stage Sun 07 Jul 18:30 Faroe Islands vs Gibraltar
Group Stage Sun 07 Jul 18:30 Shetland Islands vs Ynys Môn
Group Stage Sun 07 Jul 18:30 Isle of Man vs Gotland
Group Stage Sun 07 Jul 18:30 Isle of Wight vs Western Isles
Group Stage Sun 07 Jul 18:30 Guernsey vs Menorca
Group Stage Sun 07 Jul 18:30 Jersey vs Greenland
Group Semi Final Mon 08 Jul 09:00 A4 v D4 (match 25) - Bermuda vs Ynys Môn
Group Semi Final Mon 08 Jul 09:00 B4 v C4 (match 26) - Falkland Islands vs Western Isles
Group Semi Final Mon 08 Jul 09:00 A1 v D1 (match 27) - Guernsey vs Faroe Islands
Group Semi Final Mon 08 Jul 09:00 B1 v C1 (match 28) - Greenland vs Isle of Man
Group Semi Final Mon 08 Jul 09:00 A3 v D3 (match 29) - Åland vs Gibraltar
Group Semi Final Mon 08 Jul 12:00 B3 v C3 (match 30) - Orkney vs Gotland
Group Semi Final Mon 08 Jul 12:00 A2 v D2 (match 31) - Menorca vs Shetland Islands
Group Semi Final Mon 08 Jul 12:00 B2 v C2 (match 32) - Jersey vs Isle of Wight
15th / 16th Mon 08 Jul 12:00 L4 v L4 (match 34)
13th / 14th Mon 08 Jul 12:00 W4 v W4 (match 33)
11th / 12th Mon 08 Jul 15:00 L3 v L3 (match 39)
9th / 10th Mon 08 Jul 15:00 W3 v W3 (match 35)
7th / 8th Mon 08 Jul 15:00 L2 v L2 (match 38)
5th / 6th Mon 08 Jul 15:00 W2 v W2 (match 36)
3rd / 4th Bronze Playoff Mon 08 Jul 15:00 Bronze Playoff (match 37)
Final Mon 08 Jul 18:00 Final
Mon 08 Jul 20:30 Medal Ceremony