Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Schedule

Daily Schedules
Sport Schedules
Event Schedules
Venue Schedules
Other Information

Schedule For: Women's Singles

Heat Date Time VenueComment
Round of 32 Mon 08 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Joanna Dyer vs Ilona Groark
Round of 32 Mon 08 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Lauren Smeed vs Pauline Friman
Round of 32 Mon 08 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Gemma Pons-Pons vs Natalie Le Cras
Round of 32 Mon 08 Jul 13:30 Bayside Sports Complex Ewa Bielanowicz vs Lauren Barker
Round of 32 Mon 08 Jul 13:30 Bayside Sports Complex Willow Wilkinson vs Catherine Nordlund
Round of 32 Mon 08 Jul 13:30 Bayside Sports Complex Lauren Fullerton vs Francesca Blest
Round of 32 Mon 08 Jul 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Hannah Snidal vs Antonija Sokic
Round of 32 Mon 08 Jul 15:00 Bayside Sports Complex Katie Harris vs Jade Wilkinson
Round of 32 Mon 08 Jul 15:00 Bayside Sports Complex Melliz Petkova-Mustafa vs Elena Snidal
Round of 32 Mon 08 Jul 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Alise Žagare vs Clare Clarke
Round of 32 Mon 08 Jul 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Eva Hurst vs Clara Catchot-Sintes
Round of 32 Mon 08 Jul 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Melanie McLeod vs Natasha Forrest
Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Joanna Dyer vs Melliz Petkova-Mustafa
Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Millie Coombes vs Pauline Friman
Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Jade Wilkinson vs Clara Catchot-Sintes
Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Lauren Fullerton vs Antonija Sokic
Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Ewa Bielanowicz vs Tsvetelina Havrén
Round of 16 Tue 09 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Catherine Nordlund vs Natasha Forrest
Round of 16 Tue 09 Jul 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Gemma Pons-Pons vs Laura Feely
Round of 16 Tue 09 Jul 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Amanda Carreras vs Clare Clarke
Plate Round of 32 Wed 10 Jul 09:00 Bayside Sports Complex Willow Wilkinson vs Melanie McLeod
Quarter-Finals Wed 10 Jul 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Pauline Friman vs Clara Catchot-Sintes
Quarter-Finals Wed 10 Jul 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Natasha Forrest vs Laura Feely
Plate Round of 32 Wed 10 Jul 10:30 Bayside Sports Complex Alise Žagare vs Lauren Barker
Plate Round of 32 Wed 10 Jul 10:30 Bayside Sports Complex Eva Hurst vs Francesca Blest
Plate Round of 32 Wed 10 Jul 10:30 Bayside Sports Complex Lauren Smeed vs Ilona Groark
Quarter-Finals Wed 10 Jul 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Amanda Carreras vs Joanna Dyer
Quarter-Finals Wed 10 Jul 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Antonija Sokic vs Tsvetelina Havrén
Semi-Finals Thu 11 Jul 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Tsvetelina Havrén vs Laura Feely
Semi-Finals Thu 11 Jul 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Amanda Carreras vs Clara Catchot-Sintes
Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Natalie Le Cras vs Melliz Petkova-Mustafa
Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Millie Coombes vs Alise Žagare
Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Hannah Snidal vs Jade Wilkinson
Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Lauren Fullerton vs Katie Harris
Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Catherine Nordlund vs Elena Snidal
Plate Round of 16 Thu 11 Jul 12:00 Bayside Sports Complex Ilona Groark vs Gemma Pons-Pons
Plate Round of 16 Thu 11 Jul 13:30 Bayside Sports Complex Francesca Blest vs Ewa Bielanowicz
Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club McLeod (GIB) v Le Cras (GSY)
Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 16:30 Bayside Sports Complex Coombes (IOW) v J.Wilkinson (CAY)
Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 16:30 Bayside Sports Complex Lauren Fullerton vs Ewa Bielanowicz
Plate Quarter-Finals Thu 11 Jul 16:30 Bayside Sports Complex Elena Snidal vs Gemma Pons-Pons
Final Fri 12 Jul 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Amanda Carreras vs Tsvetelina Havrén
Plate Semi-Finals Fri 12 Jul 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Melanie McLeod vs Millie Coombes
Plate Semi-Finals Fri 12 Jul 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Ewa Bielanowicz vs Gemma Pons-Pons
Plate Final Fri 12 Jul 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Melanie McLeod vs Ewa Bielanowicz
Fri 12 Jul 18:15 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Medal Ceremony