Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Schedule

Daily Schedules
Sport Schedules
Event Schedules
Venue Schedules
Other Information

Schedule For: Badminton

Thursday 11th July 2019
Event Heat Time Comment
Mixed Doubles 09:00 Including Semi-Finals
Mixed Doubles Round of 64 10:30 Djurhuus J - Thomsen S vs Simons D - Parekh H
Mixed Doubles Round of 64 10:30 Matthews L - Jones L vs Schmidt S - Brønlund M
Mixed Doubles Round of 64 10:30 Belon Y - Hancock R vs Riudavets Sintes C - Florit Ruiz J
Mixed Doubles Round of 64 10:30 Hutchings A - Dixon E vs Englund M - Thorn M
Mixed Doubles Round of 64 10:30 Guthrie D - Wood K vs Hollsten A - Melander I
Mixed Doubles Round of 64 11:00 Rendall S - Shearer A vs Fraser D - Macphail B
Mixed Doubles Round of 64 11:00 Harding N - Wilkinson N vs March D - Morris Z
Mixed Doubles Round of 64 11:00 Lau A - Wang Z vs Ballantine E - Pottinger J
Mixed Doubles Round of 64 11:00 Karlsson R - Aktar S vs Honnor M - Showan A
Mixed Doubles Round of 64 11:00 Linares J - De'Ath C vs Matthews S - Lemon K
Mixed Doubles Round of 64 11:30 Trebert J - Trebert E vs á Mýrini Á - Joensen L
Mixed Doubles Round of 64 11:30 Clark D - March C vs Hogg R - Mackay S
Mixed Doubles Round of 64 11:30 Jefferson M - Morrison E vs Morling C - Rentsch G
Mixed Doubles Round of 64 11:30 Sandholm M - Gestranius J vs Ketwa-Driefer T - Hegelund P
Mixed Doubles Round of 64 11:30 Reid M - Reid R vs Matthews E - Evans H
Mixed Doubles Round of 64 12:00 Steen A - Chater V vs Hardy S - Podger B
Mixed Doubles Round of 64 12:00 Downer K - Baggott L vs Haugen M - Sun J
Mixed Doubles Round of 64 12:00 Gardell J - Jörholt S vs Elsner F - Høegh Møller N
Mixed Doubles Round of 64 12:00 Paul K - Mackenzie L vs Armstrong R - Wilson-Kelly L
Mixed Doubles Round of 64 12:00 Archer H - Prescott A vs Flaws L - Keith A
Mixed Doubles Round of 64 12:00 Preto Pons A - Orfila Pons J vs Cheng T - Li P
Mixed Doubles Round of 64 12:30 Dal-Christiansen M - Katrinardóttir Jacobsen G vs Iström M - Westerberg S
Mixed Doubles Round of 64 12:30 Irvine R - Guthrie L vs Jessen K - Jessen A
Mixed Doubles Round of 64 12:30 Pedersen T - Rafaelsen T vs Ameller Bassa P - Seguí Pons E
Mixed Doubles Round of 64 12:30 Hughes D - Cespedes R vs Eriksson B - Hansson E
Mixed Doubles Round of 64 13:00 Hall S - Bechemin M vs Wylie A - March S
Mixed Doubles Round of 64 13:00 Nicholson M - Callow K vs Reid A - Work E
Mixed Doubles Round of 64 13:00 Rankenhohn M - Lloyd H vs Utteridge G - Honnor I