Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Schedule

Daily Schedules
Sport Schedules
Event Schedules
Venue Schedules
Other Information

Schedule For: Tennis

Thursday 11th July 2019
Event Heat Time VenueComment
Men's Singles Semi-Finals 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Stuart Parker vs Miguel Albertí-Fuster
Men's Singles Semi-Finals 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Gavin Manders vs Oscar Mesquida-Berg
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 09:00 Bayside Sports Complex David Thomas vs Pablo Merin
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 09:00 Bayside Sports Complex Benjamin Ferbrache vs Daniel Jurado
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 09:00 Bayside Sports Complex Zacharias Forsström vs Pieter Robinson
Women's Singles Semi-Finals 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Tsvetelina Havrén vs Laura Feely
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 10:30 Bayside Sports Complex Daniel Reid vs Regan Matthews
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 10:30 Bayside Sports Complex David Parry vs Robert Comber
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 10:30 Bayside Sports Complex Callum Theaker vs Peter Reynolds
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Christopher Freeman vs Dylan Casciaro
Men's Singles Junior-Plate Round of 16 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Martyn Bailey vs Daniel Engström
Women's Singles Semi-Finals 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Amanda Carreras vs Clara Catchot-Sintes
Women's Singles Plate Round of 16 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Natalie Le Cras vs Melliz Petkova-Mustafa
Women's Singles Plate Round of 16 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Millie Coombes vs Alise Žagare
Women's Singles Plate Round of 16 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Hannah Snidal vs Jade Wilkinson
Women's Singles Plate Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Lauren Fullerton vs Katie Harris
Women's Singles Plate Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Catherine Nordlund vs Elena Snidal
Women's Singles Plate Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Ilona Groark vs Gemma Pons-Pons
Men's Singles Junior-Plate Quarter-Finals 13:30 Bayside Sports Complex Pablo Merin vs Benjamin Ferbrache
Men's Singles Junior-Plate Quarter-Finals 13:30 Bayside Sports Complex Regan Matthews vs David Parry
Women's Singles Plate Round of 16 13:30 Bayside Sports Complex Francesca Blest vs Ewa Bielanowicz
Women's Doubles Semi-Finals 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Faragher K - Feely L vs Friman P - Ringbom M
Women's Doubles Semi-Finals 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Forrest N - Hurst E vs Carreras A - De Haro-Sene L
Mixed Doubles Semi-Finals 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Arho-Havrén A - Havrén T vs Cross J - Sokic A
Men's Singles Junior-Plate Quarter-Finals 15:00 Bayside Sports Complex Callum Theaker vs Zacharias Forsström
Women's Singles Plate Quarter-Finals 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club McLeod (GIB) v Le Cras (GSY)
Men's Doubles Semi-Finals 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Parker S - Watkins M vs Mesquida-Berg A - Mesquida-Berg O
Men's Doubles Semi-Finals 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Byman O - Norbiato H vs Manders G - Thomas D
Mixed Doubles Plate Quarter-Finals 15:00 Bayside Sports Complex Freeman C - Le Cras N vs Bolin I - Nordlund C
Men's Singles Senior-Plate Semi-Finals 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club A.Mesquida-Berg (MEN) vs Finnigan (BER)
Men's Singles Senior-Plate Semi-Finals 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club L.Forsstrom (ALA) vs Myers (YNY)
Men's Singles Senior-Plate Quarter-Finals 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Filip Devallius vs Alex Mesquida-Berg
Men's Singles Senior-Plate Quarter-Finals 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Jeremy Cross vs James Finnigan
Men's Singles Senior-Plate Quarter-Finals 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Jack Hodges vs Lucas Forsström
Women's Singles Plate Quarter-Finals 16:30 Bayside Sports Complex Coombes (IOW) v J.Wilkinson (CAY)
Women's Singles Plate Quarter-Finals 16:30 Bayside Sports Complex Lauren Fullerton vs Ewa Bielanowicz
Women's Singles Plate Quarter-Finals 16:30 Bayside Sports Complex Elena Snidal vs Gemma Pons-Pons
Men's Singles Junior-Plate Quarter-Finals 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Christopher Freeman vs Martyn Bailey
Men's Doubles Plate Quarter-Finals 18:00 Bayside Sports Complex Bailey M - Reynolds P vs Booker J - Reid D
Men's Doubles Plate Quarter-Finals 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Chipolina L - Valverde J vs Robinson P - Turner T
Men's Doubles Plate Quarter-Finals 18:00 Bayside Sports Complex Forsström L - Forsström Z vs Matthews R - Wilmott-Stanton H
Women's Doubles Plate Semi-Finals 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Fullerton L - Wilkinson W vs Barker L - Smeed L
Mixed Doubles Semi-Finals 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Norbiato H - Ringbom M vs Chinn M - Faragher K
Men's Doubles Plate Quarter-Finals 19:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Casciaro D - Jurado D vs Gaard A - Merin P
Mixed Doubles Plate Semi-Finals 19:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Valverde J - De Haro-Sene L vs Ferbrache B - Dyer J
Mixed Doubles Plate Semi-Finals 19:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Chipolina L - McLeod M vs Freeman C - Le Cras N