Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Schedule

Daily Schedules
Sport Schedules
Event Schedules
Venue Schedules
Other Information

Schedule For: Table Tennis

Thursday 11th July 2019
Event Heat Time Comment
Men's Singles Round of 32 10:00 Jordan Luke Wykes vs Fróði Fríðason Jensen
Men's Singles Round of 32 10:00 Wayne Alexander vs Antoni Morente
Men's Singles Round of 32 10:00 Paul Camilleri vs Marcus Jarfjord
Men's Singles Round of 32 10:00 Lars Oxenwaldt vs Lawrence Stacey
Men's Singles Round of 32 10:00 Max Hedbom vs Alex Rorke
Men's Singles Round of 32 10:00 Joan Bibiloni vs Benjamin Foss
Mixed Doubles 10:00 Round 1
Men's Singles 10:30 Round 1
Men's Singles Round of 32 10:45 Donovan Nelson vs Daniel Garcia
Men's Singles Round of 32 10:45 Christopher Holmes vs Ivik Nielsen
Men's Singles Round of 32 10:45 George Downing vs Simon Proffitt
Men's Singles Round of 32 10:45 Hallur Thorsteinsson vs Johan Pettersson
Men's Singles Round of 32 10:45 Aqqalu Nielsen vs Joshua Stacey
Men's Singles Round of 32 10:45 Leith Atia vs Poul Jørgen Petersen
Men's Singles 11:15 Round 1
Men's Singles Round of 32 11:30 Luc Miller vs Scott Lewis
Men's Singles Round of 32 11:30 Javier Sotomayor vs Eyðun Friðursson Ellendersen
Men's Singles Round of 32 11:30 Daniel Burns vs Jack Matthew Mills
Men's Singles Round of 32 11:30 Fiodor Veresciaka vs Garry Dodd
Men's Singles 12:00 Round 1
Women's Singles Round of 32 12:15 Alison Laurenson vs Samantha Kershaw
Women's Singles Round of 32 12:15 Maria Montserrat Subirats vs Kerenza Baker
Women's Singles Round of 32 12:15 Rakul Mikkjalsdóttir vs Paula Le Ber
Women's Singles Round of 32 12:15 Meenal Viz vs Anna Mikkjalsdóttir
Women's Singles 12:45 Round 1
Men's Doubles Round of 16 13:00 Haye W - Nelson D vs Jensen F - Thorsteinsson H
Men's Doubles Round of 16 13:00 Lindholm J - Pettersson J vs Camilleri P - Jacks J
Men's Doubles Round of 16 13:00 Albinus P - Ellendersen E vs Burns D - Downing G
Men's Doubles Round of 16 13:00 Dodd G - Foss B vs Gosselin T - Mills J
Men's Doubles Round of 16 13:00 Alexander W - Hipkins L vs Proffitt S - Rorke A
Men's Doubles Round of 16 13:00 Bibiloni J - Morente A vs Jarfjord M - Oxenwaldt L
Men's Doubles 13:30 Round 1
Men's Doubles 14:00 Round 1
Women's Doubles 14:00 Preliminary Round
Mixed Doubles 14:30 Round 1
Mixed Doubles 15:00 Round 1
Men's Singles 15:30 Round 2
Men's Singles 16:15 Round 2
Women's Singles 16:15 Round 1
Women's Singles 16:45 Round 2
Men's Doubles 16:45 Quarter Finals
Men's Doubles 17:30 Quarter Finals
Women's Doubles 17:30 Quarter Finals
Mixed Doubles 18:15 Quarter Finals
Men's Singles 18:45 Quarter Finals
Women's Singles 19:30 Quarter Finals