Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Schedule

Daily Schedules
Sport Schedules
Event Schedules
Venue Schedules
Other Information

Schedule For: Tennis

Wednesday 10th July 2019
Event Heat Time VenueComment
Men's Singles Quarter-Finals 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Miguel Albertí-Fuster vs Thomas Turner
Men's Singles Quarter-Finals 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club David Riera-Pons vs Gavin Manders
Men's Singles Round of 16 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Alex Mesquida-Berg vs Otto Byman
Women's Singles Plate Round of 32 09:00 Bayside Sports Complex Willow Wilkinson vs Melanie McLeod
Men's Doubles Round of 16 09:00 Bayside Sports Complex Matthews R - Wilmott-Stanton H vs Finnigan J - Redmond S
Men's Doubles Round of 16 09:00 Bayside Sports Complex Myers S - Parry D vs Brekku J - Dahl P
Men's Singles Quarter-Finals 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Samuel Butler vs Oscar Mesquida-Berg
Women's Singles Quarter-Finals 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Pauline Friman vs Clara Catchot-Sintes
Women's Singles Quarter-Finals 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Natasha Forrest vs Laura Feely
Women's Singles Plate Round of 32 10:30 Bayside Sports Complex Alise Žagare vs Lauren Barker
Women's Singles Plate Round of 32 10:30 Bayside Sports Complex Eva Hurst vs Francesca Blest
Women's Singles Plate Round of 32 10:30 Bayside Sports Complex Lauren Smeed vs Ilona Groark
Men's Singles Quarter-Finals 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Stuart Parker vs Otto Byman
Women's Singles Quarter-Finals 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Amanda Carreras vs Joanna Dyer
Women's Singles Quarter-Finals 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Antonija Sokic vs Tsvetelina Havrén
Men's Doubles Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Robinson P - Turner T vs Devallius F - Engström D
Men's Doubles Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Casciaro D - Taylor J vs Albertí-Fuster M - Riera-Pons D
Men's Doubles Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Buxton J - Comber R vs Manders G - Thomas D
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 13:30 Bayside Sports Complex Sean Drewry vs Benjamin Ferbrache
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 13:30 Bayside Sports Complex Daniel Reid vs Scott Redmond
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 13:30 Bayside Sports Complex David Parry vs Pætur Dahl
Women's Doubles Quarter-Finals 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Faragher K - Feely L vs Catchot-Sintes C - Pons-Pons G
Women's Doubles Quarter-Finals 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Friman P - Ringbom M vs Bielanowicz E - Seromenho B
Women's Doubles Quarter-Finals 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Harris K - Snidal H vs Forrest N - Hurst E
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 15:00 Bayside Sports Complex Harry Wilmott-Stanton vs Daniel Jurado
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 15:00 Bayside Sports Complex Pieter Robinson vs Jón Brekku
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 15:00 Bayside Sports Complex Marc Chinn vs Dylan Casciaro
Men's Doubles Round of 16 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Parker S - Watkins M vs Forsström L - Forsström Z
Men's Doubles Round of 16 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Bailey M - Reynolds P vs Byman O - Norbiato H
Women's Doubles Quarter-Finals 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Blest F - Coombes M vs Carreras A - De Haro-Sene L
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 16:30 Bayside Sports Complex Pablo Merin vs Rasmus Bäckström
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 16:30 Bayside Sports Complex Christopher Freeman vs Annfinn Gaard
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 16:30 Bayside Sports Complex Regan Matthews vs Isak Bolin
Men's Doubles Quarter-Finals 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Myers S - Parry D vs Mesquida-Berg A - Mesquida-Berg O
Men's Doubles Quarter-Finals 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Albertí-Fuster M - Riera-Pons D vs Manders G - Thomas D
Mixed Doubles Quarter-Finals 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Arho-Havrén A - Havrén T vs Taylor J - Seromenho B
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 18:00 Bayside Sports Complex Björn Carlnäs vs Peter Reynolds
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 18:00 Bayside Sports Complex James Buxton vs Zacharias Forsström
Men's Singles Junior-Plate Round of 32 18:00 Bayside Sports Complex Martyn Bailey vs Jake Booker
Men's Doubles Quarter-Finals 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Parker S - Watkins M vs Finnigan J - Redmond S
Men's Doubles Quarter-Finals 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Devallius F - Engström D vs Byman O - Norbiato H
Mixed Doubles Quarter-Finals 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Cross J - Sokic A vs Drewry S - Snidal E
Mixed Doubles Quarter-Finals 19:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Hodges J - Clarke C vs Norbiato H - Ringbom M
Mixed Doubles Quarter-Finals 19:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Carlnäs B - Petkova-Mustafa M vs Chinn M - Faragher K