Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Schedule

Daily Schedules
Sport Schedules
Event Schedules
Venue Schedules
Other Information

Schedule For: Tennis

Tuesday 9th July 2019
Event Heat Time VenueComment
Men's Singles Round of 32 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Stuart Parker vs David Thomas
Men's Singles Round of 32 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Harry Wilmott-Stanton vs Otto Byman
Men's Singles Round of 32 09:00 Bayside Sports Complex Callum Theaker vs Michael Watkins
Men's Singles Round of 32 09:00 Bayside Sports Complex Björn Carlnäs vs David Riera-Pons
Men's Singles Round of 32 09:00 Bayside Sports Complex Pieter Robinson vs Gavin Manders
Men's Singles Round of 64 09:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Alex Mesquida-Berg vs Dylan Casciaro
Men's Singles Round of 32 10:30 Bayside Sports Complex Christopher Freeman vs Samuel Butler
Men's Singles Round of 32 10:30 Bayside Sports Complex Daniel Engström vs Oscar Mesquida-Berg
Men's Singles Round of 32 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Miguel Albertí-Fuster vs Daniel Reid
Men's Singles Round of 32 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club David Parry vs James Finnigan
Men's Singles Round of 32 10:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Thomas Turner vs Robert Comber
Men's Singles Round of 32 10:30 Bayside Sports Complex Jack Hodges vs Marc Chinn
Women's Singles Round of 16 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Joanna Dyer vs Melliz Petkova-Mustafa
Women's Singles Round of 16 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Millie Coombes vs Pauline Friman
Women's Singles Round of 16 12:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Jade Wilkinson vs Clara Catchot-Sintes
Women's Singles Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Lauren Fullerton vs Antonija Sokic
Women's Singles Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Ewa Bielanowicz vs Tsvetelina Havrén
Women's Singles Round of 16 12:00 Bayside Sports Complex Catherine Nordlund vs Natasha Forrest
Men's Singles Round of 16 13:30 Bayside Sports Complex Sion Myers vs Gavin Manders
Women's Singles Round of 16 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Gemma Pons-Pons vs Laura Feely
Women's Singles Round of 16 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Amanda Carreras vs Clare Clarke
Men's Doubles Round of 32 13:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Forsström L - Forsström Z vs Chipolina L - Valverde J
Men's Doubles Round of 32 13:30 Bayside Sports Complex Bailey M - Reynolds P vs Gaard A - Merin P
Men's Singles Round of 16 15:00 Bayside Sports Complex Michael Watkins vs David Riera-Pons
Men's Singles Round of 16 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Miguel Albertí-Fuster vs Jeremy Cross
Men's Singles Round of 16 15:00 Bayside Sports Complex Samuel Butler vs Jack Hodges
Men's Singles Round of 16 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Stuart Parker vs Filip Devallius
Men's Singles Round of 32 15:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Sean Drewry vs Alex Mesquida-Berg
Men's Doubles Round of 32 15:00 Bayside Sports Complex Booker J - Reid D vs Buxton J - Comber R
Men's Singles Round of 16 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Lucas Forsström vs Oscar Mesquida-Berg
Men's Singles Round of 16 16:30 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club James Finnigan vs Thomas Turner
Women's Doubles Round of 16 16:30 Bayside Sports Complex Groark I - Wilkinson J vs Catchot-Sintes C - Pons-Pons G
Women's Doubles Round of 16 16:30 Bayside Sports Complex Fullerton L - Wilkinson W vs Harris K - Snidal H
Women's Doubles Round of 16 18:00 Bayside Sports Complex Blest F - Coombes M vs Barker L - Smeed L
Mixed Doubles Round of 16 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Taylor J - Seromenho B vs Freeman C - Le Cras N
Mixed Doubles Round of 16 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Cross J - Sokic A vs Chipolina L - McLeod M
Mixed Doubles Round of 16 18:00 Bayside Sports Complex Drewry S - Snidal E vs Bolin I - Nordlund C
Mixed Doubles Round of 16 18:00 Gibraltar Sandpits Lawn Tennis Club Valverde J - De Haro-Sene L vs Norbiato H - Ringbom M
Mixed Doubles Round of 16 18:00 Bayside Sports Complex Ferbrache B - Dyer J vs Carlnäs B - Petkova-Mustafa M