Games Logo Gibraltar 2019 - Island Games XVIII

Menu

Gotland Table Tennis

Men's Singles

Heat: Round of 16
Marcus Jarfjord 0 - 4 Lawrence Stacey
GOT Gotland   GUE Guernsey
9-11, 8-11, 7-11, 12-14
Max Hedbom 2 - 4 Joan Bibiloni
GOT Gotland   MEN Menorca
14-12, 7-11, 11-9, 9-11, 9-11, 9-11

11/07/2019 16:03:47 Confirmed 11/07/2019 17:11:05

View Full LadderView Full Results
Heat: Round of 32
Paul Camilleri 1 - 4 Marcus Jarfjord
GIB Gibraltar   GOT Gotland
9-11, 4-11, 7-11, 11-7, 4-11
Thursday 11th July 2019 10:00
St Joseph’s Middle School (Sports Hall)
Lars Oxenwaldt 1 - 4 Lawrence Stacey
GOT Gotland   GUE Guernsey
9-11, 13-15, 7-11, 13-11, 9-11
Thursday 11th July 2019 10:00
St Joseph’s Middle School (Sports Hall)
Max Hedbom 4 - 1 Alex Rorke
GOT Gotland   IOW Isle of Wight
11-5, 11-3, 11-8, 7-11, 11-7
Thursday 11th July 2019 10:00
St Joseph’s Middle School (Sports Hall)

11/07/2019 12:06:57 Confirmed 11/07/2019 12:07:03

View Full LadderView Full Results
Heat: Group Stage
Group 02
Group Table:
CompetitorIslandPlayedWonLostForAgainstPoints
GOT Marcus JarfjordGOT211333

Results:

10/07/2019 14:15:05 Confirmed 10/07/2019 18:01:03

Group 05
Group Table:
CompetitorIslandPlayedWonLostForAgainstPoints
GOT Max HedbomGOT220604

Results:
Max Hedbom 3 - 0 Wayne Haye
GOT Gotland   CAY Cayman Islands
11-5, 11-5, 11-2
Scott Lewis 0 - 3 Max Hedbom
IOM Isle of Man   GOT Gotland
6-11, 10-12, 1-11

10/07/2019 14:15:05 Confirmed 10/07/2019 18:01:03

Group 09
Group Table:
CompetitorIslandPlayedWonLostForAgainstPoints
GOT Lars OxenwaldtGOT211543

Results:
Lars Oxenwaldt 2 - 3 Daniel Burns
GOT Gotland   IOW Isle of Wight
11-9, 11-7, 7-11, 9-11, 9-11
Lars Oxenwaldt 3 - 1 Leigh Hipkins
GOT Gotland   CAY Cayman Islands
13-11, 12-14, 11-4, 11-9

10/07/2019 14:15:05 Confirmed 10/07/2019 18:01:03

View Full Results
Event Schedule
Heat Date Time Comment
Wed 10 Jul 10:00 Group Stage - 6 x groups of 3
Wed 10 Jul 11:00 Group Stage - 6 x groups of 3
Wed 10 Jul 12:00 Group Stage - 5 x groups of 3
Wed 10 Jul 17:00 Preliminary Round - 2 single KO matches
Round of 32 Thu 11 Jul 10:00 Jordan Luke Wykes vs Fróði Fríðason Jensen
Round of 32 Thu 11 Jul 10:00 Wayne Alexander vs Antoni Morente
Round of 32 Thu 11 Jul 10:00 Paul Camilleri vs Marcus Jarfjord
Round of 32 Thu 11 Jul 10:00 Lars Oxenwaldt vs Lawrence Stacey
Round of 32 Thu 11 Jul 10:00 Max Hedbom vs Alex Rorke
Round of 32 Thu 11 Jul 10:00 Joan Bibiloni vs Benjamin Foss
Thu 11 Jul 10:30 Round 1
Round of 32 Thu 11 Jul 10:45 Donovan Nelson vs Daniel Garcia
Round of 32 Thu 11 Jul 10:45 Christopher Holmes vs Ivik Nielsen
Round of 32 Thu 11 Jul 10:45 George Downing vs Simon Proffitt
Round of 32 Thu 11 Jul 10:45 Hallur Thorsteinsson vs Johan Pettersson
Round of 32 Thu 11 Jul 10:45 Aqqalu Nielsen vs Joshua Stacey
Round of 32 Thu 11 Jul 10:45 Leith Atia vs Poul Jørgen Petersen
Thu 11 Jul 11:15 Round 1
Round of 32 Thu 11 Jul 11:30 Luc Miller vs Scott Lewis
Round of 32 Thu 11 Jul 11:30 Javier Sotomayor vs Eyðun Friðursson Ellendersen
Round of 32 Thu 11 Jul 11:30 Daniel Burns vs Jack Matthew Mills
Round of 32 Thu 11 Jul 11:30 Fiodor Veresciaka vs Garry Dodd
Thu 11 Jul 12:00 Round 1
Thu 11 Jul 15:30 Round 2
Thu 11 Jul 16:15 Round 2
Thu 11 Jul 18:45 Quarter Finals
Fri 12 Jul 11:45 Semi Finals
Fri 12 Jul 16:00 Gold Medal Match
Fri 12 Jul 17:00 Medal Ceremony

Other Table Tennis Events:

Event Results Entries Medals Schedule Last Result
Men's Singles Results Entries Medals Schedule 12/07/2019 16:04:52
Women's Singles Results Entries Medals Schedule 12/07/2019 15:13:14
Men's Doubles Results Entries Medals Schedule 12/07/2019 14:37:33
Women's Doubles Results Entries Medals Schedule 12/07/2019 14:38:56
Mixed Doubles Results Entries Medals Schedule 12/07/2019 13:43:33
Team Event Results Entries Medals Schedule 09/07/2019 13:03:38